חימום תת רצפתי חברת צידון

חימום תת רצפתי, חימום רצפתי, מערכות חימום רצפתי

פיתוחים ושכלולים של השנים האחרונות הפכו את החימום הרצפתי ליעיל, אמין וחסכוני באנרגיה בהשוואה למערכות חימום רבות אחרות. חימום תת ריצפתי מאפשר לחמם את הבית או העסק על ידי מערכת חימום המותקנת מתחת לריצוף.

בנוסף מערכות חימום תת רצפתי הן יעילות במיוחד בחימום של חללים בעלי תקרות גבוהות, הקשים לחימום על ידי מערכות חימום רצפתי אחרות.
חברת צידון שירותי הסקה מתמחה בהתקנה של מערכות חימום תת רצפתי איכותיות המשולבות עם מיטב היצרנים והשיטות המתקדמות ביותר בתחום החימום וההסקה.

 

מערכות חימום תת רצפתי של חברת צידון

 

חימום תת רצפתי הינו מוצר וותיק על מדף מוצרי מערכות ההסקה. מערכת חימום איכותית ויעילה של חברת צידון מפיקה חימום רצפתי על בסיס מים במעל סגור. סוג חימום רצפתי זה מבוסס על מערכת צינורות סגורה מפלסטיק או אלומיניום בה נעים המים החמים ומחממים בתורם את הרצפה שמעליהם. השימוש במערכת סגורה של מים ובצינורות מהסוג הזה מונע סתימות, הצטברות אבנית וקורוזיה ואלה מאפשרים שימוש ממושך לאורך שנים רבות ללא חשש מנזילות ותקלות מתחת לריצפה  חברת צידון נותנת ללקוחותיה 10 שנות אחריות לצנרת התת ריצפתית  נהוג לחמם את המערכת ע"י מס שיטות:

 • תנורי גז קונדנס -אשר ידועים בעוצמתם האנרגטית תוך יעילות וחיסכון ועלות התקנה נמוכה
 • משאבות חום -ידועות ביעילות האנרגטית ביחס לכלל השיטות
 • מיכל מים הפועל עיי גופים חשמליים –עלות התקנה נמוכה צרכן חשמל בזבזני

השיטה הפופולרית כיום לחימום רצפתי הינה חימום בעזרת משאבות חום.

מערכות החימום התת רצפתי מבית צידון כוללות בין השאר:

 • תרמוסטטים – המאפשרים כיוון עוצמת חימום הרצפה בכל חלל וחלל
 • בידוד – החומר המבודד מותקן תחת הרצפות ומשפר את יעילות החימום, שומר על החום תוך השקעה מינימאלית באנרגיה לחימום הרצפה. התוצאה המתקבלת היא חימום אחיד ונעים שלא מיבש את האוויר
 • מערכת החימום של צידון מתממשקות עם מערכות בקרה כדוגמת חשמל חכם ומערכות בית חכם נוספות ומאפשרות בקרה חכמה ומתקדמת על מערכות החימום השונות, ביניהן גם מערכת החימום התת רצפתי.

יתרונות החימום התת רצפתי בשיטת "צידון" הינו חימום אחיד ונעים שאינו מייבש את האוויר בחלל המחומם, מקנה בריאות ובטיחות מקסימלית מפני קרינה ושדות מגנטיים חשמליים בניגוד לשיטות חימום אחרות.
במערכות החימום שלנו אנו משלבים רדיאטורים ,חימום מי הצריכה למיקלחות, חימום הבריכה /גקוזי חמאם תורכי, ועוד…

חימום תת רצפתי מבוסס מערכת מים
התקנת חימום תת רצפתי במקווה פריסת צינורות על המשטח
התקנת חימום תת רצפתי בחללים עם חלונות גדולים
חימום תת רצפתי בתהליך הנחת הצינורות
הנחת צנרת לחימום ת רצפתי בחלל בית שנמצא בבניה
חיבור צנרת חימום תת רצפתי על בסיס מים
מערכת חימום תת רצפתי מותקנת בחדר

איזו מערכת חימום תת רצפתי עדיפה – מבוססת מים או חשמל?

למערכת חימום הרצפה הפועלת על צינורות חשמל המתחממים ישר מהרשת יתרון בודד – עלויות הקמה זולות בהרבה ממערכת מבוססת צינורות מים – חימום תת רצפתי מים. עם זאת, חשוב מאוד, בזמן בחינת כל מערכת חימום ובטח כשמדובר במערכת חימום ריצפה, לבחון את עלויות התפעול של המערכת. למרות עלויות ההתקנה הנמוכות, כמות החשמל אותו תצרוך מערכת חימום ריצפה זו תהיה גבוהה בהרבה ממערכת מבוססת צינורות מים. אם לדייק, צריכת החשמל תהיה בערך פי 4, דבר שייקר עלות חימום תת רצפתי חשמלי באופן ניכר. בנוסף מערכת חימום מבוססת חשמל פולטת קרינה, ולמרות שכיום רוב היצרנים מוודאים כי מערכות החימום שלהם עומדות בתקן הקרינה, אין הדבר האומר שהקרינה שפולטים כלל מכשירי החשמל בבית איננה מזיקה! ידוע כי כלל מכשירי החשמל, ביניהם המקרר, גופי חימום נוספים, הטלוויזיה, האינטרנט, הטלפונים הסלולאריים, המיקרוגל ועוד – כולם פולטים קרינה. ואולי כל אחד מהם בנפרד עומד בתקנים אך כיצד סה"כ הקרינה שלהם משפיעה על בריאותכם איש אינו יודע. לעומת זאת מערכת החימום התת רצפתי מבוססת מים הינה בעלת יתרונות רבים יותר: היא איננה פולטת קרינה חשמלית כיוון שאיננה מסתמכת על זרם חשמלי לחימום, היא עמידה לאורך שנים בגלל הצינורות העמידים והמים הזורמים במעגל סגור ובכך מונעים סתימות וקורוזיה, היא פולטת חום נעים ואחיד שאינו מייבש את האוויר בבית, בטיחותית מאוד לשימוש ובנוסף גם חסכונית יותר באופן ניכר בצריכת החשמל. המינוס היחיד של המערכת הינו העלויות הראשוניות הגבוהות בעת ההתקנה. יתכן ומערכת חימום תת רצפתי חשמלי עולה פחות באופן ניכר בשלב ההתקנה, אך אפילו בטווח של שנה (ומערכות חימום צפויות לשרת אתכם נאמנה מעל לעשור) מערכת החימום הרצפתי על מים לא רק מדביקה את ההפרש אלא אפילו מוכיחה את עצמה כחסכונית יותר כבר במשך השנה הראשונה של השימוש.

מה היא האחריות לצנרת חימום תת רצפתי?

היות והמים מסתחררים כל הזמן במערכת צינורות המים הסגורה, לא נוצרת קורוזיה וסתימות מאבנית, כתוצאה מכך לצנרת החימום התת רצפתי אין בלאי. במידה וישנה פגיעה פיזית בצנרת כגון קידוח עמוק במיוחד ברצפה התיקון של מערכת החימום הרצפתי הינו נקודתי ומהיר. חברת צידון מעניקה 10 שנות אחריות לצנרת החימום התת רצפתי עבור כל לקוחותיה, וכך נותנת לכם 10 שנים לפחות של שקט בימי החורף הקרים.

מהי החשיבות של הבידוד בהתקנת חימום תת ריצפתי?

שכבת הבידוד שבין גופי החימום התת ריצפתי לרצפת הבטון עליה הם מונחים חשובה מאוד לפעילות יעילה של מערכת החימום. במידה ומערכת החימום הריצפתי מותקנת בקומת קרקע הרי אין לנו שום עניין לחמם את יסודות הבניין. שכבת הבידוד ואיכותה יקבעו עד כמה יזלוג החימום לכיוונים שאינם רצויים ועד כמה יהיה יעיל בפעילותו ויחסוך לנו חשמל. במידה והחימום התת רצפתי מותקן בקומה השנייה של בית, אם שכבת הבידוד אינה מבודדת היטב החום יזלוג אל הקומה התחתונה, שהיא אולי בבעלותכם ואולי בבעלות השכנים, ותחמם חלל נוסף ללא שליטתכם. כך, בגלל בידוד לא איכותי, המערכת עלולה לבזבז חשמל רב, וגם לגרום לאי נעימות בחלל התחתון בגלל חימום יתר. השקעה בבידוד טוב, כמו למשל הזרקת קצף פולאוריטן, תאפשר חיסכון רב באנרגיה, תחסוך עלויות, ותספק שליטה מרבית על הטמפרטורה בחללים השונים.

עלות מערכת חימום תת ריצפתי מבוסס מים

עלות מערכת החימום התת ריצפתי מים, מתחלקת לשני חלקים.

 1. התשתית התת ריצפתית
  התשתית המותקנת בחברת צידון מורכבת מצינורות PVC איכותיים עם מערכת מים סגורה. המערכת אינה דורשת תחזוקה וטובה לשנים ארוכות. את עלות ההתקנה מחשבים במטר מרובע כאשר בשטחים כגון איזורי ארונות (ארונות מטבח, ארונות חדר שינה)  או כל איזור בו אין ייעילות בחימום הרצפה אינו מחושב. את חדרי אמבטיה והמקלחות, לדוגמה, נהוג לחשב רק כ-50% משטחם.
  בנוסף, עשויות להיות הוצאות נפרדות, במידה ורוצים לשים טרמוסטטים באיזורים שונים בבית או לבודד איזורים שלמים, עלויות אלו הן יחסית שוליות לפרויקט כולו.
 2. השיטה בא מחוממים המים (גז/משאבת חום).
  החלק המרכזי בתמחור מערכת חימום תת רצפתי עשוי להיות הדרך בא מחוממים המיים. שתי שיתות מרכזיות משמשות כיום את מרבית המערכות: חימום בעזרת גז או חימום בעזרת משאבת חום.
  לתווח הארוך, משאבת חום חסכונית מאוד מבחינת צריכת אנרגייה אך יקרה בהרבה לרכישה והתקנה. על כן יש צורך לשקול את השימושיות של המערכת, כמה חודשים בשנה, כמה תעבוד המערכת.

 

 

לצפייה בפרויקט של תכנון והתקנה של מערכות חימום תת ריצפתי >