חימום תת רצפתי

חימום תת ריצפתי אינו מוצר חדש על מדף מוצרי מערכות ההסקה, אך פיתוחים ושכלולים של השנים האחרונות הפכו את החימום הרצפתי ליעיל, אמין וחסכוני באנרגיה בהשוואה למערכות חימום אחרות. 

בנוסף מערכות החימום התת רצפתי יעילות במיוחד בחימום של חללים בעלי תקרות גבוהות, הקשים לחימום על ידי מערכות חימום אחרות.

חברת צידון שירותי הסקה מתמחה בהתקנה של מערכות חימום תת רצפתי איכותיות המשולבות עם מיטב היצרנים והשיטות המתקדמות ביותר בתחום החימום וההסקה.

 

החימום התת רצפתי של חברת צידון

החימום הרצפתי שמספקת חברת צידון הינו חימום על בסיס מים במעל סגור. סוג חימום רצפתי זה מבוסס על מערכת צינורות סגורה מפלסטיק או אלומיניום בה נעים המים החמים ומחממים בתורם את הרצפה שמעליהם. השימוש במערכת סגורה של מים ובצינורות מהסוג הזה מונע סתימות, הצטברות אבנית וקורוזיה ואלה מאפשרים שימוש ממושך לאורך שנים רבות ללא תקלות.

 

ממה מורכבת מערכת החימום התת רצפתי?

קיימים הבדלים בין מערכות חימום שונות, אך רובן מורכבות מאותם האלמנטים, האיכויות, יעילות הפעולה, מקורות האנרגיה וכו' משתנים אך העיקרון נשאר זהה :

גופי חימום – באם מדובר בצינורות עם מים חמים או גופי חימום חשמליים.

 

תרמוסטטים - המאפשרים כיוון עוצמת חימום הרצפה בכל חלל וחלל.

 

בידוד - החומר המבודד מותקן תחת הרצפות המשפר את יעילות החימום, שומר על החום תוך השקעה מינימאלית באנרגיה לחימום הרצפה. התוצאה המתקבלת היא חימום אחיד ונעים שלא מיבש את האוויר תוך ביטחון מרבי ללא סכנה בריאותית הנובעת מקרינה ושדות מגנטיים חשמליים שקיימים במערכות חימום רצפה ישנות.

 

מערכת בקרה - מערכות הבקרה של צידון מתממשקות עם מערכות בקרה כדוגמת חשמל חכם ומערכות בית חכם נוספות ומאפשרות בקרה חכמה ומתקדמת על מערכות החימום השונות, ביניהן גם מערכת החימום התת רצפתי.

 

יתרונות החימום התת רצפתי בשיטת "צידון" הינו חימום אחיד ונעים שאינו מייבש את האוויר בחלל המחומם, מקנה בריאות ובטיחות מקסימלית מפני קרינה ושדות מגנטיים חשמליים בניגוד לשיטות חימום אחרות.

כיום השיטה הפופולארית ביותר לחימום הרצפה היא בעזרת שילוב של משאבות חום יעילות וחסכוניות.

 

שיטות משולבות חימום תת רצפתי נוספות שקיימות בשוק :

משאבות חום

תנורי הסקה המוסקים בסולר או גז

תנורי גז לתלייה על הקיר

תנורי קונדנס (גז)

כבלי חשמל

 

מבין כל אלה, מערכת החימום התת רצפתי המבוססת על משאבת חום הינה היעילה והחסכונית ביותר לאורך זמן, למרות שעלולה להיות יקרה יותר בשלב ההתקנה. משאבות חום הינן מערכות חימום חסכוניות במיוחד, כיוון שהיא מחממת על ידי דחיסה והתרחבות של גז וכך לא מסתמכת באופן מלא על מערכת החשמל לייצור החום.

 

איזו מערכת חימום תת רצפתי עדיפה - מבוססת מים או חשמל?

למערכת חימום הרצפה הפועלת על צינורות חשמל המתחממים ישר מהרשת יתרון בודד – עלויות הקמה זולות בהרבה ממערכת מבוססת צינורות מים. עם זאת, חשוב מאוד בזמן בחינת כל מערכת חימום, ובטח שגם מערכת חימום ריצפה, לבחון את עלויות התפעול של המערכת.

 

 

למרות עלויות ההתקנה הנמוכות, כמות החשמל אותו תצרוך מערכת חימום זו תהיה גבוהה בהרבה ממערכת מבוססת צינורות מים. אם לדייק, צריכת החשמל תהיה בערך פי 4, דבר שייקר את עלות מערכת חימום תת רצפתי מבוססת החשמל באופן ניכר.

 

בנוסף מערכת חימום מבוססת חשמל פולטת קרינה, ולמרות שכיום רוב היצרנים מוודאים כי מערכות החימום שלהם עומדות בתקן הקרינה, אין הדבר האומר שהקרינה שפולטים כלל מכשירי החשמל בבית  איננה מזיקה! ידוע כי כלל מכשירי החשמל, ביניהם המקרר, גופי חימום נוספים, הטלוויזיה, האינטרנט, הטלפונים הסלולאריים, המיקרוגל ועוד – כולם פולטים קרינה. ואולי כל אחד מהם בנפרד עומד בתקנים אך כיצד סה"כ הקרינה שלהם משפיעה על בריאותכם איש אינו יודע.

 

לעומת זאת מערכת החימום התת רצפתי מבוססת מים הינה בעלת יתרונות רבים יותר: היא איננה פולטת קרינה חשמלית כיוון שאיננה מסתמכת על זרם חשמלי לחימום, היא עמידה לאורך שנים בגלל הצינורות העמידים והמים הזורמים במעגל סגור ובכך מונעים סתימות וקורוזיה, היא פולטת חום נעים ואחיד שאינו מייבש את האוויר בבית, בטיחותית מאוד לשימוש ובנוסף גם חסכונית יותר באופן ניכר בצריכת החשמל. המינוס היחיד של המערכת הינו העלויות הראשוניות הגבוהות בעת ההתקנה.

 

יתכן ומערכת חימום תת רצפתי חשמלי עולה פחות באופן ניכר בשלב ההתקנה, אך אפילו בטווח של שנה (ומערכות חימום צפויות לשרת אתכם נאמנה מעל לעשור) מערכת החימום הרצפתי על מים לא רק מדביקה את ההפרש אלא אפילו מוכיחה את עצמה כחסכונית יותר כבר במשך השנה הראשונה של השימוש.

 

מה היא האחריות לצנרת חימום תת ריצפתי?

היות והמים מסתחררים כל הזמן במערכת צינורות המים הסגורה, לא נוצרת קורוזיה וסתימות מאבנית, כתוצאה מכך לצנרת החימום התת רצפתי אין בלאי. במידה וישנה פגיעה פיזית בצנרת כגון קידוח עמוק במיוחד ברצפה התיקון של מערכת החימום הרצפתי הינו נקודתי ומהיר. חברת צידון מעניקה 10 שנות אחריות לצנרת החימום התת רצפתי עבור כל לקוחותיה, וכך נותנת לכם 10 שנים לפחות של שקט בימי החורף הקרים.

 

מהי החשיבות של הבידוד בהתקנת חימום תת רצפתי?

שכבת הבידוד שבין גופי החימום התת רצפתי לרצפת הבטון עליה הם מונחים חשובה מאוד לפעילות יעילה של מערכת החימום. במידה ומערכת החימום הרצפתי מותקנת בקומת קרקע הרי אין לנו שום עניין לחמם את יסודות הבניין. שכבת הבידוד ואיכותה יקבעו עד כמה יזלוג החימום לכיוונים שאינם רצויים ועד כמה יהיה יעיל בפעילותו ויחסוך לנו חשמל.

במידה והחימום התת רצפתי מותקן בקומה השנייה של בית, אם שכבת הבידוד אינה מבודדת היטב החום יזלוג אל הקומה התחתונה, שהיא אולי בבעלותכם ואולי בבעלות השכנים, ותחמם חלל נוסף ללא שליטתכם.

 

כך, בגלל בידוד לא איכותי, המערכת עלולה לבזבז חשמל רב, וגם לגרום לאי נעימות בחלל התחתון בגלל חימום יתר.

 

השקעה בבידוד טוב, כמו למשל הזרקת קצף פולאוריטן, תאפשר חיסכון רב באנרגיה, תחסוך עלויות, ותספק שליטה מרבית על הטמפרטורה בחללים השונים.

 

לצפייה בפרויקט של תכנון והתקנה של מערכות חימום תת ריצפתי בביצוענו. 

התקנת חימום תת רצפתי במקווה - פריסת צינורות על המשטח
 
חימום תת רצפתי פתרון מושלם
 
חדר עם מערכת חימום תת רצפתי של חברת צידון
 
חימום תת רצפתי - שיטה חדשה